İlkay Gündoğan krizi patlak verdi! Suskunluğunu bozdu: Farklı görünebiliriz ama Almanız

EURO 2024 öncesi Almanya Milli Takımı’nda kaptan İlkay Gündoğan ile ilgili çarpıcı bir anket yapıldı. 33 yaşındaki orta saha, kendisine dair yapılan anketin ardından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Alman basınından ADR, İlkay Gündoğan’ın Almanya Milli Takımı’nın kaptanı olması hakkında bir anket başlattı. Ankete katılan taraftarların yüzde 17’si, 33 yaşındaki futbolcunun Almanya Milli Takımı’nın kaptanı olmasından memnun olmadığını belirtti.

İlkay Gündoğan kendisi hakkında yapılan anketin ardından açıklamada bulundu. Bu tür anketlerin yapılmasına tepki gösteren İlkay Gündoğan, “Bu tür anketleri hala yapmak ve buna değer vermemiz üzücü” dedi.

Alman olduğunu vurgulayan İlkay Gündoğan, “Benim gibi insanların kaptan olması iyi bir şey çünkü bu Almanya’nın yeni gerçekliğini yansıtıyor. Farklı görünebiliriz ama biz de Almanız” ifadelerini kullandı.

NAGELSMANN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Julian Nagelsmann, İlkay Gündoğan’a dair yapılan bu ankete tepki göstermişti. Bu tarz şeyleri delilik olarak gördüğünü belirten Julian Nagelsmann şu sözleri dile getirmişti:

“Kamu televizyonunda böyle bir soru sorulmasının bile başlı başına delilik olduğunu düşünüyorum. Şok oldum. Ülkedeki herkes için bir Avrupa Şampiyonası oynuyoruz. Umarım bir daha asla böyle saçma anketler okumak zorunda kalmam.”

HANSI FLICK DÖNEMİNDE KAPTAN OLMUŞTU

İlkay Gündoğan, Almanya Milli Takımı’nda kaptanlığa Hansi Flick döneminde yükselmişti. Hansi Flick’in ardından göreve getirilen Julian Nagelsmann, kaptanlık bandının İlkay Gündoğan’da kalmasında karar kılmıştı.

33 yaşındaki orta saha, kariyeri boyunca Almanya Milli Takımı’nın formasını 77 kez terletti. İlkay Gündoğan bu mücadelelerde 18 kez rakip fileleri havalandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir